Naujienos

Pagėgių krašto turizmo ištekliai sėkmingai pristatyti tarptautinėje turizmo parodoje ADVENTUR2023

 

Š. m. sausio 27-29 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyko tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „ADVENTUR 2023“. Tauragės regione veikiantys turizmo ir verslo informacijos centrai, muziejai ir kiti turizmo rinkos dalyviai bendrame stende pristatė patraukliausius regiono turizmo išteklius.

Pagėgių krašto turizmo išteklių marketingo kampanija tampriai siejama su Klaipėdos krašto prisijungimo prie Lietuvos 100-čio jubiliejumi. Parodos lankytojai Pagėgių krašto stende išbandė įvairias atrakcijas, skirtas Klaipėdos krašto prisijungimo prie Lietuvos 100-čio įprasminimui. Bendrą stendą gausiai lankė ne tik parodos lankytojai, bet ir svečiai: seimo nariai, Pagėgių, Tauragės, Jurbarko, Šilalės savivaldybių atstovai, viešo ir privataus turizmo sektoriaus atstovai bei Dakaro ralio įžymybė Rokas Baciuška.

Už aktyvų dalyvavimą ir Pagėgių krašto turizmo išteklių propagavimą  nuoširdžiai dėkojame Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus direktorei Liudvikai Burzdžiuvienei, Pagėgių savivaldybės kultūros centro direktorei Svetlanai Jašinskienei, Pagėgių seniūnijos vyr. specialistui Renatui Serapinui.

 

Prasidėjo projektas ,,Vietos projektų pareiškėjų ir vykdytojų kvalifikacijos tobulinimas ir verslumo ugdymas"

MALONIAI KVIEČIAME DALYVAUTI MOKYMUOSE
Tema: „Organizacijos įvaizdis ir strateginis planavimas“.
2022-08-23 Pagėgių savivaldybėje prasideda projekto „Organizacijos įvaizdis ir strateginis planavimas“ Nr. PAGĖ-LEADER-1C-M-10-3-2022/42VS-PV-22-1-03631-PR001 mokymų I etapas.
Pirmieji mokymai vyks 2022 m. rugpjūčio 23 d. Pagėgių mieste, adresu Vilniaus g. 9 (Pagėgių savivaldybės administracija, I a.). Mokymų pradžia 10.00 val. , lektorė Agnė Kanapeckaitė. Maloniai kviečiame registruotis ir dalyvauti, mob. 865618551, ticpagegiai@gmail.com
PASTABA. Mokymų turinys/medžiaga visose penkiose Pagėgių savivaldybės seniūnijose (Pagėgių, Lumpėnų, Vilkyškių, Stoniškių, Natkiškių) bus analogiški, todėl dalyvausiantiems bent vienose mokymuose vienoje iš minėtų seniūnijų, nėra tikslo dalyvauti kitose.
II mokymų etapas vyks rudenį:
1. 2022-10-04 10:00 – 17:00 Pagėgių sav., Pagėgiai, Vilniaus g. 9. (Pagėgių savivaldybės posėdžių salėje)
2. 2022-10-05 10:00 – 17:00 Pagėgių sav., Lumpėnų k. Rambyno g. 22 (Lumpėnų seniūnijos patalpose)
3. 2022-10-06 10:00 – 17:00 Pagėgių sav., Vilkyškiai, Šereikos g. 5-3 (Pagėgių krašto turizmo ir verslo informacijos centro patalpose)
4. 2022-10-11 10:00 – 17:00 Pagėgių sav., Stoniškių k. Klaipėdos g. 1, (Stoniškių seniūnijos patalpose)
5. 2022-10-12 10:00 – 17:00 Pagėgių sav., Natkiškių k. Sodo g. 18, (Natkiškių seniūnijos patalpose)
Kviečiame registruotis: ticpagegiai@gmail.com, 865618551.
Strategijos, kuriai įgyvendinti skirtas vietos projektas pavadinimas:
VVG „Pagėgių kraštas“ teritorijos vietos plėtros 2016-2023 m. Strategija.
Paramos gavėjas: Pagėgių savivaldybės viešoji įstaiga „Pagėgių krašto turizmo ir verslo informacijos centras“.
Paraiškos registracijos Nr. PAGĖ-LEADER-1C-M-10-3-2022.
Projekto pavadinimas: Vietos projektų pareiškėjų ir vykdytojų kvalifikacijos tobulinimas ir verslumo ugdymas“.
https://www.facebook.com/ticpagegiai

 Aptartos Pagėgių ir Vilkaviškio turizmo ir verslo centrų bendradarbiavimo galimybės

 Šiais metais minime Melno taikos sutarties 600 metų sukaktį. Šis istorinis faktas neliko nepastebėtas turizmo srities puoselėtojų.

 Paskutinę pavasario dieną Pagėgių turizmo ir verslo informacijos centre Vilkyškiuose lankėsi Vilkaviškio turizmo ir informacijos centro direktorius Vitas Girdauskas. Svečias pristatė Vilkaviškio turizmo ir verslo centro įgyvendinamus projektus, renginius, skirtus Melno taikos sukakčiai paminėti, bei Vilkaviškio krašto turizmo naujienas. Pagėgių turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Ilona Meirė pasidalino gerąja patirtimi apie bendradarbiavimą su Jurbarko krašto Mažosios Lietuvos kultūros centru, kurie puoselėja istorinę pasienio temą, supažindino svečią su laisvalaikio ir pramogų erdve „istorijos inkubatorius“.

 Vadovai aptarė bendradarbiavimo galimybes ne tik minėtąja Melno taikos sutarties tema, bet ir apie turizmo plėtrą, perspektyvas bendradarbiaujant buvusios Rytų Prūsijos ir Sūduvos krašte.

 

  

„Istorijos inkubatoriaus“ teritorija papildyta nauja informacija.

Nuo šiol Istorijos inkubatoriaus lankytojai turės galimybę  ne tik pasigrožėti vieninteliu Pagėgių savivaldybėje turistams pritaikytu Vilkyškių dvaru, bet ir gauti gan išsamią informaciją apie kadais Pagėgių krašte buvusius ir esančius dvarus, jų raidą, dvarininkų gyvenimo ypatumus.  Informaciniuose  kubuose taip pat gausu istorinių nuotraukų.

 Informaciniai kubai Vilkyškių dvaro teritorijoje - projekto „ Pietų Baltijos dvarai“ rezultatas.

Siekiant gerinti turizmo paslaugų bei produktų įvairovės plėtrą ir  turizmo paslaugų kokybę, informacija  apie dvarus pateikta lietuvių ir anglų kalbomis.

„Istorijos inkubatoriaus“ teritorija papildyta nauja informacija.

Nuo šiol Istorijos inkubatoriaus lankytojai turės galimybę  ne tik pasigrožėti vieninteliu Pagėgių savivaldybėje turistams pritaikytu Vilkyškių dvaru, bet ir gauti gan išsamią informaciją apie kadais Pagėgių krašte buvusius ir esančius dvarus, jų raidą, dvarininkų gyvenimo ypatumus.  Informaciniuose  kubuose taip pat gausu istorinių nuotraukų.

 Informaciniai kubai Vilkyškių dvaro teritorijoje - projekto „ Pietų Baltijos dvarai“ rezultatas.

Siekiant gerinti turizmo paslaugų bei produktų įvairovės plėtrą ir  turizmo paslaugų kokybę, informacija  apie dvarus pateikta lietuvių ir anglų kalbomis.

 

 

Šilutė-Pagėgiai – ateities turizmo perspektyvos

 
2022 m. gegužės 12 d. Šilutėje, svečių namuose ,,Villa Verdainė“ vyko ,,Šilutės rajono turizmo forumas: kryptis, lūkesčiai, galimybės“. Forume dalyvavo Šilutės privataus ir viešojo turizmo sektoriaus atstovai ir partneriai iš aplinkinių rajonų. Į forumą buvo pakvieti ir Pagėgių krašto turizmo sektoriaus atstovai – VšĮ ,,Pagėgių krašto turizmo ir verslo informacijos centras“ direktorė Ilona Meirė, Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus direktorė Liudvika Burzdžiuvinė ir šio muziejaus vyr. rinkinių saugotoja Lina Macijauskienė.
Susirinkusius svetingai pasitiko ir sveikinimo žodį tarė Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir Šilutės turizmo informacijos centro naujoji direktorė Agnė Abramovičienė.
Pranešimą apie Šilutės rajono turizmo vystymo kryptį skaitė Šilutės rajono savivaldybės Planavimo ir plėtros skyriaus vyr. specialistas Romualdas Ambrulaitis. Laivų brokeriai Aidas Jaškevičius ir Karolis Valenta, atstovaujantys ,,Capital Marine“, pristatė vandens kelių infrastruktūros plėtros galimybes Nemuno upės ruože Kaunas – Šilutė ir Kuršių marėse Šilutė-Svencelė.
Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Sacickienė supažindino forumo dalyvius su kruizinio turizmo Klaipėdos regione planavimo ypatumais ir darbo specifika. Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro direktorė Daiva Buivydienė išsamiai pristatė Klaipėdos rajono turizmo išteklius ir paslaugas bei kaimyninių rajonų teikiamą naudą formuojant turizmo strategiją ir kuriant naujus bendrus turizmo produktus.
Šilutės ir Pagėgių krašto ateities partnerytės galimybes pristatė VšĮ ,,Pagėgių krašto turizmo ir verslo informacijos centras“ direktorė Ilona Meirė. Pagal Lietuvos Respublikos teritorijos administracinį suskirstymą Pagėgių savivaldybė priklauso  Tauragės apskričiai, kurią sudaro 4 savivaldybės: Tauragės, Jurbarko, Šilalės ir Pagėgių. Šių savivaldybių sutartimi parengta funkcinės zonos strategija ,,Tauragė+“, kurios tikslas –  nustatyti kelioms savivaldybėms svarbius probleminius klausimus, kurių sprendimui reikia bendrų veiksmų. Tačiau istoriškai ir kultūriškai visa Pagėgių savivaldybės teritorija priklauso etnografiniam Mažosios Lietuvos regionui, kurios sostinė yra Šilutė.
Forumo dalyviams pristatytos realios Šilutės ir Pagėgių savivaldybių bendradarbiavimo galimybės turizmo sektoriuje: laivyba Nemuno upe, 2024-ieji metai – 400-osios Imanuelio Kanto gimimo metinės, turistinio maršruto karalienės Luizės žiedo plėtra, muziejų kelio idėjos atnaujinimas ir populiarinimas Klaipėdos krašte, bendrų viešinimo kampanijų vykdymas.
Forumo pabaigoje Šilutės turizmo informacijos centro direktorė Agnė Abramovičienė dalyviams įteikė Šilutės krašto vėtrungę. Vėtrungės paskirtis – nepaisant kylančių problemų visada žinoti judėjimo kryptį ir nepasimesti vėjyje.
VšĮ ,,Pagėgių krašto turizmo ir verslo informacijos centras“ informacija

Žiupsnelis Vilkyškių istorijos iš Vokietijos 

  Šią savaitę į Pagėgių savivaldybės turizmo ir verslo informacijos centrą Vilkyškiuose užsuko netikėta viešnia iš Vokietijos. Ponia  Margarit Koch aplankė miestelį – Vilkyškius, kur  jos senelė Erika Koch geb. Woischwill,  po studijų, metus laiko buvo paskirta vaistinėje atlikti darbo praktiką ir dirbo vaistininko padėjėja.  Deja 1922 metais, kuomet vyko evakuacija, jei teko palikti Vilkyškius. 

 Ir šiandieną važiuojančių per Vilkyškius dėmesį patraukia 1901 metais statytas ne eilinis pastatas su frontonu virš kadaise buvusio įėjimo į pastatą, ažūrinis balkono rėmas, langų apvadai ir kitos didingą pastato istoriją menančios detalės. Frontoną puošia herbas su inicialais „ AL“ ir galimai pastato pastatymo data -1901metai.  Deja laiptai  nuo pagrindinio kelio pusės neišliko.  Vietoje jų – langas.  Cokolinio pasato aukšto langai užkalti lentomis.  Tai rodo, kad Vilkyškių vaistinės būta prabangios. Deja istorinių žinių apie vaistinės savininkus, kokią pastato dalį užėmė būtent vaistinė neišliko, tačiau apie jos didybę byloja senosios  fotografijos.

 Žiupsnelį istorijos – fotografijas, kuriose  Margaret Koch senelė Erika Koch geb. Woischwill prie Vilkyškių vaistinės pastato, ponia Margarit padovanojo Pagėgių savivaldybės turizmo ir verslo informacijos centro archyvui.

       

Kvietimas smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams teikti paraiškas

Turizmo aktualijos Pagėgių krašte: Svetlana Jašinskienė – turizmo srityje ne naujokė

 

Pagėgių savivaldybės VšĮ „Pagėgių krašto turizmo ir verslo informacijos centras" turizmo sezoną pradės su nauja specialiste.

 Nuo 2022 m. balandžio 28 d. turizmo ir verslo informacijos centre turizmo ir verslo vadybininkės pareigas pradėjo eiti pagėgiškė Svetlana Jašinskienė.

Svetlana Jašinskienė įstaigoje bus atsakinga už turistų, klientų priėmimą, ekskursijų vedimą ,,Istorijos inkubatoriuje“, marketingo priemonių įgyvendinimą,  turistų srautų valdymą, tarpinstitucinio bendradarbiavimo stiprinimą  ir turizmo verslo atstovų konsultavimą Pagėgių savivaldybėje.

Ilgametę darbo patirti kultūros sektoriuje turinti Svetlana Jašinskienė  yra pelniusi Lietuvos Kultūros ministro, Lietuvos Žemės ūkio ministro, Tauragės apskrities viršininko padėkos raštus, bei apdovanota „Už nuopelnus Pagėgių kraštui“ ir „ Tilžės akto 100-mečio“ medaliais.

Paskutiniuoju metu Svetlana Jašinskienė  dirbo Tauragės kultūros centro, Kultūros paveldo tarnyboje.  Iki Kultūros paveldo tarnybos reorganizacijos S. Jašinskienės ėjo vyr. specialistės pareigas.

                      Turizmo sritis S. Jašinskienei  nėra svetima: ji daugelį kartų atstovavo  Pagėgių krašto turizmo išteklius tarptautinėse turizmo parodose „ Vivatur“, „ Adventur“, Tauragės radijuje tris metus vedė radijo laidų ciklą „Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą“, yra parengusi publikacijų straipsnių apie Pagėgių kraštą, Mažąją Lietuvą. Nuo 2014 m. S. Jašinskienė įgijo II kategorijos gido pažymėjimą ir puikiai pažysta savo kraštą bei išmano jo istoriją, kultūrą bei tradicijas.  

 Nuotraukų galerija

VšĮ „ Pagėgių krašto turizmo ir verslo informacijos centro“ informacija

Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus rojaus obelaitės pasipuošė margučiais

Dalyvavome tarptautinėje turizmo parodoje ADVENTUR 2022

Sausio 28-30 d. Vilniuje, Litexpo parodų centre, vyko turizmui ir kelionėms skirta paroda „Adventuras 2022“. Po beveik dviejų metų pertraukos startavusios parodos šūkis „Keliaukime vėl!”.

Parodoje dalyvavo ir Pagėgių savivaldybės atstovai: VšĮ "Žaliasis regionas" specialistė Ligita Kazlauskienė, Pagėgių savivaldybės Turizmo informacinio centro direktorė Ilona Meirė, M.Jankaus muziejaus direktorė Liudvika Burzdžiuvienė, muziejininkė-edukatorė Laima Žemgulienė, Rambyno regioninio parko direkcijos vyr. specialistė Ingrida Kuperskienė. Kartu su kolegomis iš Tauragės, Jurbarko ir Šilalės visos keturios savivaldybės prisiglaudė prie instenizuoto „Gyvybės medžio“ kurį iniciavo viešoji įstaiga „Žaliasis regionas“. Modernų ir inovatyvų, simbolizuojantį krašto tvarumą ir žalumą Tauragės regiono stendą aplankė Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius, Seimo narys Ričardas Juška, Šilalės ir Jurbarko rajonų savivaldybių merai, kiti garbūs svečiai.