Žvilgsnis į Pagėgių kraštą

Žvilgsnis į
Pagėgių kraštą

Suplanuok maršrutą
Lietuvos vakaruose, Pajūrio žemumoje įsikūrusi Pagėgių savivaldybė. Kadaise ši teritorija buvo viena reikšmingiausių istorinio Skalvos regiono dalis. Krikščionybei vis labiau įsigalint Europoje, nuo XIII a. šios žemės priklauso Vokiečių ordinui, vėliau – Prūsijos kunigaikštystei.
Plačiau
Karalienės Luizės žiedas

Projektu „Tikslinės turizmo traukos vietovės tarp rytų ir vakarų Europos sukūrimas, propagavimas ir plėtra“ siekiama ne tik atgaivinti Klaipėdos krašto ir Kaliningrado srities bendrą istoriją, bet ją tinkamai ir šiuolaikiškai reprezentuoti ir didinti vietos žmonių bei turistų susidomėjimą bendru paveldu.

Kaliningrado sritis ir Klaipėdos kraštas yra buvusios Prūsijos karalystės rytinė dalis – Rytų Prūsija, kurias geografiškai jungė Nemuno upė. Po II-ojo Pasaulinio karo, vėliau po Sovietų Sąjungos griūties, Nemunas tapo išorine siena, skiriančia Lietuvos Respubliką ir Kaliningrado sritį.

Plačiau
Lankytinos vietos
Lankytinos vietos

Rambyno kalnas

 • Rambyno kalnas nuolat traukia keliautojų dėmesį. Nuo kalno atsiveria įspūdingas kraštovaizdis į Nemuną ir kitą jo krantą, kuriame boluoja Tilžės ir Ragainės miestų panoramos.

                  

               

Raganų eglė

 • Raganų eglė - vienas iš dešimties įspūdingiausių medžių Lietuvoje, kurį verta pamatyti. Šis gamtos paminklas auga Vilkyškių miške.

                 

Ąžuolų alėja 

 • Manoma, kad visi 39 ąžuolai sodinti vienu metu.
 • Alėja dailiai suformuota, tęsiasi apie 25 m.
 • Spėjamas amžius - apie 130 - 180 metų.

Baltųjų gandrų kolonijos

 • Pagėgių savivaldybė garsėja baltųjų gandrų kolonijomis – Kucuose, Bitėnuose ir Mociškiuose. 
 • Ji tai pat viena lankomiausų vietų Bitėnuose!
 • Tai puiki pažintinė atrakcija vaikams ir nuostabus reginys suaugusiems.

                  

Mažosios Lietuvos Panteonas - Bitėnų kapinės

 • Tai puikiai tvarkomos evangelikų liuteronų kapinės, esančios Rambyno kalno papėdėje.
 • Šios kapinės yra Vydūno, Martyno Jankaus, Valterio – Kristupo Banaičio, Jono Vanagaičio, Elenos Grigolaitytės – Kondratavičienės, Aleksandro Žvinakio ir kitų Lietuvai nusipelniusių asmenybių amžinojo poilsio vieta.
 • Kapines puošia metaliniai vartai pagaminti pagal Martyno ir Marijos Purvinų projektą. Viršutinėje vartų dalyje iškalti Vydūno žodžiai ,,Spindulys esmi begalinės šviesos“.

               

Trakėnai

 • Trakėnai – seniausia Europoje sportinių žirgų veislė, išvesta XVIII a. pr. Trakų dvaro žirgyne.
 • Pasigrožėti trakėnų veislės žirgais ir bandyti pajodinėti hipodrome gali net turistai! Didesnėms grupės rekomenduojame susitarti iš anksto.

                   

              

Plačiau
Istorijos inkubatorius
Istorijos inkubatorius

O dabar trumpai pristatome, kokios pramogos lauks turistų, apsilankius Vilkyškiuose ,,Istorijos inkubatoriuje“

 • 3D animuoti filmai ,,Kelionė į Tilžę“, kurių pagalba Prūsijos karalienės Luizės apsilankymas Klaipėdoje, Piktupėnuose ir Tilžėje atgis tiesiog akyse. O kas domisi karo istorija, šių filmų pagalbą galės iš arčiau patyrinėti Tilžės taikos derybų subtilybes.
 • Istorinis edukacinis žaidimas, valdomas nuotoliniu būdu. Žaidimo edukacinis tikslas – žaidimo pagalba supažindinti įvairaus amžiaus žaidėjus su Rytų Prūsijos istoriją ir suteikti atradimo džiaugsmą, sužinant paprastus, bet neįtikėtinus istorinius faktus.
 • Interaktyvi ,,Siauruko“ siena, kurios pagalba savo rankomis pačiupinėsite ,,vargo pinigus“ ir virtualiai nukeliavę į Tilžės senąjį turgų turėsite galimybę įsigyti Jums reikalingų prekių.
 • Informacinis terminalas, sudarantis galimybe keliauti žemėlapiu ir pažinti istorines vietas Vakarų Lietuvoje ir Kaliningrado srityje.  
 • Išmanios parodos, reprezentuojančios Rytų Prūsijos istoriją.
 • Transformuojamos žaidimo ir užsiėmimų erdvės.

 

,,Istorijos inkubatorių" galite rasti  Vilkyškių miestelyje, J. Bobrovskio g. 31. Lauksime jūsų atvykstant :} 

            

              

Plačiau
Pramogos
Pramogos

Karšuvos žiedas 

Kelionės laivu

Mažosios Lietuvos paveikslų sodas

Bitėnuose, šalia Martyno Jankaus muziejaus 2003 metais įkurtas Mažosios Lietuvos paveikslų sodas – galerija po atviru dangumi. Per daugiau kaip dešimtmetį trunkančią Mažosios Lietuvos paveikslų sodo istoriją, pleneruose dalyvavo beveik šimtas  Lietuvos ir užsienio šalių menininkų. Tai unikalus ir naujas kultūros ženklas Lietuvoje, įamžinantis Mažosios Lietuvos kultūros paveldą, žavintis lankytojus ir laukiantis jų ištisus metus.
Pažintinis takas ,,Rojaus kelias"
Pažintiniai takai Rambyno regioniniame parke
 • Pažintinis gamtos takas prasideda prie Rambyno regioninio parko direkcijos pastato ir tęsiasi apie 1,5 km iki Bitėnų gandrų kolonijos.
 • Take yra įrengta 11 stotelių, kurios supažindina su flora, fauna, gamtos reiškiniais.
 • Takas vingiuoja tarp žemyninių kopų, atverdamas puikius vaizdus į Nemuną, Ragainės vingį, Merguvos ežerą, Ragainę.

Lankytojų centras

Rambyno regioninio parko direkcijos kieme, seno ūkinio pastato vietoje, jį rekonstravus, įrengtas Lankytojų centras su parko vertybių ekspozicija. Pirmame pastato aukšte yra renginiams skirta salė, kuri pasitarnaus bendruomenės susibūrimams, švietėjiškiems ir kultūriniams renginiams. Antrame pastato aukšte įrengta nuolat veikianti parko vertybių ekspozicija, kuri supažindina su Vilkyškių kalvagūbrio susiformavimo istorija, floros bi faunos įvairove. Apie Rambyno kalno mitologinę reikšmę, skalvių genties likimą, istorinius Tilžės ir Ragainės miestus su Mažvydu, Vydūnu ir dar daug kitų įdomybių laukia Jūsų Rambyno regioninio parko Lankytojų centre.

Karalienės Luizos tiltas

1907 m. baigtas statyti tiltas per Nemuną ties Panemune ir Tilže. Tilto atidarymo data sutapo su Prūsijos karalienės Luizės apsilankymo Tilžėje šimtmečiu, todėl tiltas pavadintas jos vardu. Per II pasaulinį karą tiltas buvo susprogdintas, vėliau atstatytas. Šiandien šis tiltas jungia ne tik Lietuvą, bet ir Europos Sąjungą su Rusijos federacija.

Plačiau
Renginiai
Renginiai
Tarptautinė muziejų naktis Martyno Jankaus muziejuje 2022 m. gegužės mėn. 

Joninių šventė ant Rambyno kalno 2022 m. birželio 23 d

Sueiga pas Martyną Jankų 2022 rugpjūčio pirmas savaitgalis

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje 2022 m. gruodžio 17 d

Tarptautinis vargonų muzikos festivalis ,,Vargonų muzika Vilkyškiuose“

Plačiau
Top 3