Žvilgsnis į Pagėgių kraštą

Žvilgsnis į
Pagėgių kraštą

Turistinis maršrutas abipus Nemuno - karalienės Luizės žiedas

VšĮ "Pagėgių krašto turizmo ir verslo informacijos centras" kartu su projekto partneriu iš Kaliningrado srities - Sovetsko miesto savivaldybės administracija,  įgyvendino bendrą tarptautinį projektą Nr. LT-RU-1-031 ,,Tikslinės turizmo traukos vietovės tarp Vakarų ir Rytų Europos sukūrimas, propagavimas ir plėtra“, finansuojamą pagal 2014-2020 metų Europos kaimynystės priemonę "Lietuvos ir Rusijos Federacijos, bendradarbiavimo per sieną programa" lėšomis. Bendra viso projekto vertė – 698.867,00 EUR, iš kurių ES lėšų dalis – 628.980,30 EUR.

Vienas iš svarbiausias projekto uždavinių buvo abipus Nemuno sutelkti institucijas, turizmo centrus, muziejus, asociacijas ir sukurti tarptautinį turistinį maršrutą ,,Karalienės Luizės žiedas“. Kodėl karalienė Luizė?

Prūsijos karalystė- nebeegzistuojanti istorinė valstybė kelis šimtmečius dariusi didelę įtaką Vokietijos ir visos Europos istorijai. Viena ryškiausių to meto asmenybių yra Prūsijos karalienė Luizė, palikusi gilų pėdsaką žmonijos istorijoje. Projekto „Tikslinės turizmo traukos vietovės tarp Rytų ir Vakarų Europos sukūrimas, propagavimas ir plėtra“ metu siekiama išsaugoti istorinį Prūsijos karalienės Luizės palikimą Tauragės ir Sovetsko regionuose, viešinant istorines, kultūrines vietas bei objektus abipus Nemuno.  To pasėkoje per 2 projekto įgyvendinimo metus bus sukurtas turistinis maršrutas ,,Karalienės Luizės žiedas“, apimantis virš 300 km.

Nuo šiol turistai gali keliauti karalienės Luizės žiedu Vakarų Lietuvoje ir Kaliningrado srityje. Tuo tikslu parengtas turistinis gidas, bukletas ir žemėlapis lietuvių, anglų ir rusų kalbomis.

Turistinis gidas abipus Nemuno (Vakarų Lietuva ir Kaliningrado sritis) lietuvių, anglų, rusų kalbomis

,,Karalienės Luizės žiedas" bukletas ir žemėlapis lietuvių kalba

,,Karalienės Luizės žiedas" bukletas ir žemėlapis anglų kalba

,,Karalienės Luizės žiedas" bukletas ir žemėlapis rusų kalba

Больше
Istorijos inkubatorius Mažojoje Lietuvoje
Istorijos inkubatorius Mažojoje Lietuvoje

O dabar trumpai pristatome, kokios pramogos lauks turistų, apsilankius Vilkyškiuose ,,Istorijos inkubatoriuje“

  • 3D animuoti filmai ,,Kelionė į Tilžę“, kurių pagalba Prūsijos karalienės Luizės apsilankymas Klaipėdoje, Piktupėnuose ir Tilžėje atgis tiesiog akyse. O kas domisi karo istorija, šių filmų pagalbą galės iš arčiau patyrinėti Tilžės taikos derybų subtilybes.
  • Istorinis edukacinis žaidimas, valdomas nuotoliniu būdu. Žaidimo edukacinis tikslas – žaidimo pagalba supažindinti įvairaus amžiaus žaidėjus su Rytų Prūsijos istoriją ir suteikti atradimo džiaugsmą, sužinant paprastus, bet neįtikėtinus istorinius faktus.
  • Interaktyvi ,,Siauruko“ siena, kurios pagalba savo rankomis pačiupinėsite ,,vargo pinigus“ ir virtualiai nukeliavę į Tilžės senąjį turgų turėsite galimybę įsigyti Jums reikalingų prekių.
  • Informacinis terminalas, sudarantis galimybe keliauti žemėlapiu ir pažinti istorines vietas Vakarų Lietuvoje ir Kaliningrado srityje.  
  • Išmanios parodos, reprezentuojančios Rytų Prūsijos istoriją.
  • Transformuojamos žaidimo ir užsiėmimų erdvės.
,,Istorijos inkubatorių" rasite  Vilkyškių miestelyje, J. Bobrovskio g. 31. Lauksime Jūsų Mažojoje Lietuvoje

,,Istorijos inkubatorius" galerija

            

Linkėjimai iš Vilkyškių

Vilkyškių evangelikų liuteronų bažnyčios istorija

Vilkyškių pieninė - mėlynųjų pėlėsių sūris ,,Memel Blue"

Išgirskite Mažosios Lietuvos tarmę

Больше