Naujienos

Šilutė-Pagėgiai – ateities turizmo perspektyvos

2022 05 13


Šilutė-Pagėgiai – ateities turizmo perspektyvos

 

2022 m. gegužės 12 d. Šilutėje, svečių namuose ,,Villa Verdainė“ vyko ,,Šilutės rajono turizmo forumas: kryptis, lūkesčiai, galimybės“. Forume dalyvavo Šilutės privataus ir viešojo turizmo sektoriaus atstovai ir partneriai iš aplinkinių rajonų. Į forumą buvo pakvieti ir Pagėgių krašto turizmo sektoriaus atstovai – VšĮ ,,Pagėgių krašto turizmo ir verslo informacijos centras“ direktorė Ilona Meirė, Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus direktorė Liudvika Burzdžiuvinė ir šio muziejaus vyr. rinkinių saugotoja Lina Macijauskienė.
Susirinkusius svetingai pasitiko ir sveikinimo žodį tarė Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir Šilutės turizmo informacijos centro naujoji direktorė Agnė Abramovičienė.
Pranešimą apie Šilutės rajono turizmo vystymo kryptį skaitė Šilutės rajono savivaldybės Planavimo ir plėtros skyriaus vyr. specialistas Romualdas Ambrulaitis. Laivų brokeriai Aidas Jaškevičius ir Karolis Valenta, atstovaujantys ,,Capital Marine“, pristatė vandens kelių infrastruktūros plėtros galimybes Nemuno upės ruože Kaunas – Šilutė ir Kuršių marėse Šilutė-Svencelė.
Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Sacickienė supažindino forumo dalyvius su kruizinio turizmo Klaipėdos regione planavimo ypatumais ir darbo specifika. Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro direktorė Daiva Buivydienė išsamiai pristatė Klaipėdos rajono turizmo išteklius ir paslaugas bei kaimyninių rajonų teikiamą naudą formuojant turizmo strategiją ir kuriant naujus bendrus turizmo produktus.
Šilutės ir Pagėgių krašto ateities partnerytės galimybes pristatė VšĮ ,,Pagėgių krašto turizmo ir verslo informacijos centras“ direktorė Ilona Meirė. Pagal Lietuvos Respublikos teritorijos administracinį suskirstymą Pagėgių savivaldybė priklauso  Tauragės apskričiai, kurią sudaro 4 savivaldybės: Tauragės, Jurbarko, Šilalės ir Pagėgių. Šių savivaldybių sutartimi parengta funkcinės zonos strategija ,,Tauragė+“, kurios tikslas –  nustatyti kelioms savivaldybėms svarbius probleminius klausimus, kurių sprendimui reikia bendrų veiksmų. Tačiau istoriškai ir kultūriškai visa Pagėgių savivaldybės teritorija priklauso etnografiniam Mažosios Lietuvos regionui, kurios sostinė yra Šilutė.
Forumo dalyviams pristatytos realios Šilutės ir Pagėgių savivaldybių bendradarbiavimo galimybės turizmo sektoriuje: laivyba Nemuno upe, 2024-ieji metai – 400-osios Imanuelio Kanto gimimo metinės, turistinio maršruto karalienės Luizės žiedo plėtra, muziejų kelio idėjos atnaujinimas ir populiarinimas Klaipėdos krašte, bendrų viešinimo kampanijų vykdymas.
Forumo pabaigoje Šilutės turizmo informacijos centro direktorė Agnė Abramovičienė dalyviams įteikė Šilutės krašto vėtrungę. Vėtrungės paskirtis – nepaisant kylančių problemų visada žinoti judėjimo kryptį ir nepasimesti vėjyje.

VšĮ ,,Pagėgių krašto turizmo ir verslo informacijos centras“ informacija